MASÁŽE A ZÁBALY

V našem studiu nabízíme ruční lymfatickou masáž a klasickou relaxační masáž. K dispozici jsou také tělové zábaly Styx podpořené přístrojovou lymfodrenáží, které pomáhají při detoxikaci a celulitidě. Ideální pro zpevnění a vyhlazení pokožky. 

 • RUČNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ: 60 minut/ 550,- Kč 
 • MASÁŽ ZÁDA a ŠÍJE: 45minut/ 430 Kč
 • CELKOVÁ MASÁŽ : 90minut/ 650 Kč
 • TĚLOVÉ ZÁBALY STYX: 45 MINUT/ 1x 390Kč , 5x  1750Kč, 10x  3 250Kč
 • SKOŘICOVÝ ZÁBAL S LYMFODRENÁŽÍ: 45 MINUT/ 1x 350Kč , 5x  1550Kč, 10x  2900 Kč
 • ČOKOLÁDOVÝ ZÁBAL S LYMFODRENÁŽÍ: 45 MINUT/ 1x 350Kč, 5x  1550Kč, 10x  2900 Kč
 • POMERANČOVÝ ZÁBAL S LYMFODRENÁŽÍ: 45 MINUT/ 1x 350Kč, 5x  1550Kč, 10x  2900 Kč

 

LYMFATICKÁ  MASÁŽ  RUČNÍ 

Zdravě fungující lymfa je nedílnou součástí imunitního systému organismu. Manuální lymfatická masáž, často také nazývaná lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž  má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Je založena na rytmickém hnětení svalů. Pomáhá odstranit celulitidu, ulevuje oteklým nohám, zrychluje metabolismus v organismu, vyplavuje toxické látky, celkově napomáhá k uvolnění, detoxikuje organismus, snižuje bolesti, uvolňuje svalové křeče, ulehčuje křečovým žilám, ulehčuje při revmatismu, zmírňuje bolesti kloubů, odvádí tekutinu z organismu, zpevňuje pokožku a odstraňuje celulitidu.

Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem, mají i menší frekvenci i svá specifika.  Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven. Lymfatickou masáž by měl provádět proškolený masér, který jemnou a přesně určenou technikou manuální „lymfodrenáže“ odblokuje hlavní uzliny a odvede drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven.

Tato metoda je přirozená a lékařsky zdůvodněná. Jako bonus je velice příjemná a relaxační. Lymfatická masáž není vhodná pro osoby s implantáty, těžší srdeční vadou, velmi vysokým krevním tlakem a nedoporučuje se ani v těhotenství. Po prvních ošetřeních je cítit výrazné uvolnění, dostavit se může i zvýšené vyměšování sliznic (nosní dutiny, střeva aj.). Někdy se dostaví větší žízeň, zdravý pocit hladu a častější zívání.

Lymfatický systém

 • uchovává a transportuje z organismu veškeré škodliviny, které vznikají při funkci organismu a které do něj vnikají z vnějšího prostředí (vzduchem, potravinami).
 • Je hlavním faktorem obranyschopnosti organismu amá rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby.
 • Lymfatický oběh se velmi podobá oběhu krevnímu. Větší lymfatické cévy jsou podobné jako žíly, lymfatické kapiláry jsou rozptýleny po celém těle. Součástí tohoto systému jsou také lymfatické uzliny a orgány (kostní dřeň, slezina, brzlík).
 • Největší vliv na tvorbu, kvalitu a proudění lymfy mají orgány jako žaludek, slinivka a slezina, jež plní v organismu sekretorickou funkci. Tyto orgány napomáhají oběhu lymfy v organismu. Vhodná výživa a správná funkce těchto orgánů hraje významnou roli v celkové obranyschopnosti organismu.
 • Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému.
 • Lymfatické uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá.
 • Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Projevy poruch lymfatického systému

 • Každá větší ekologická zátěž, jizvy po zraněních a operacích, staré infekce v mandlích, dutinách hlavy nebo kolem zubů v čelistech (tzv. ložiska) jsou rušivými poli pro organismus a mohou zpomalit nebo zastavit průchod lymfy, způsobit otok, napětí, bolest, hromadění různých toxinů a posléze zánětlivé změny v okolí i na vzdálených místech.
 • Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, poškozením lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod. se většinou nejprve projevuje únavou nohou, později celého těla, psychickým podrážděním, otékáním nohou především v oblasti kotníků, hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše nebo v obličeji, často přisuzovaným otylosti, lymfedémy, otoky očních víček, mízních uzlin, dechovými potížemi bez zřejmé vnější příčiny, sklonem k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě vznikem nádorových onemocnění.

Aby se dosáhlo nejlepších výsledků lymfatické masáže a efekt byl vidět, doporučuje se absolvovat tuto masáž alespoň dvakrát v týdnu, minimálně však jednou týdně. Doporučený celkový počet je deset masáží (u každého klienta je to individuální). Poté by měla následovat jednou měsíčně tzv. udržovací kůra až do zlepšení celkového stavu klienta.

relaxace, masáže a zábaly

KLASICKÉ MASÁŽE
Masáž je považovaná za nejstarší léčebný prostředek. Během klasické masáže dochází k uvolnění ochablého, ztuhlého svalstva, uleví od bolestí při zranění a poskytne celkovou tělesnou, ale i duševní relaxaci. Masírovat lze celé tělo nebo pouze na problematických částech, nejčastěji se jedná o šíje nebo záda.

Účinky:
snižuje svalové napětí
uvolní tělo při těžkém pracovním či sportovním přetížení
podporuje prokrvení organismu
působí příznivě na lymfatický systém
podporuje vstřebávání otoků
posiluje imunitní systém
urychluje látkovou výměnu
regeneruje tělo
Podporuje návrat okysličené krve zpět k srdci. Díky tomu se krev ze vzdálených míst od srdce vrací rychleji k okysličení a vyživuje lépe celý organismus.

 

TĚLOVÉ ZÁBALY STYX S LYMFODRENÁŽÍ

Jedinečný zábal naplněný mnoha éterickými oleji. Tento zábal je silně detoxikační, prohřívací. Dočkáte se vyhlazeného  a zpevněného těla. Zábaly na hubnutí účinně odbourávají usazený tuk na problematických partiích, jako jsou paže, bříško, boky, zadeček, stehna, kolena aj. Zlepšuje průtok lymfy a  účinky látek obsažených v zábalech jsou podpořené tepelným efektem. 

Díky zábalům na hubnutí se budete moci těšit nejen z úbytků centimetrů. Zábaly se postarají také o znovunavrácení jemnosti a hebkosti vaší pokožky jako i  zlepšení až úplné odbourání celulitidy. Vždy však záleží na volbě látek, ze kterých si dopřejete z nabídky EMstudia.

SKOŘICOVÝ , ČOKOLÁDOVÝ a  POMERANČOVÝ ZÁBAL S LYMFODRENÁŽÍ

Na jakém principu zábal funguje? Zábal je  využíván nejen při tvarování postavy. Skořice je známá pro svou schopností prohřívat a prokrvovat. Lymfatické a krevní cévy jsou připraveny odvádět přebytečnou tekutinu spolu se zplodinami procesu látkové výměny. Takto putují toxické látky až do orgánů, kterými jsou vyloučeny z těla ven.

Má dvě úlohy: zlepšit buněčný metabolismus (spalování podkožního tuku)a podpořit krevní oběh. Umožňuje úbytek na objemu vody i tuku, zlepšení vzhledu stehen postižené celulitidou, stimulovat odvod toxických látek.

Jaký je ideální počet návštěv a délka ošetření?

 • 8-10 návštěv, první týden 2 – 3×, následně 1× týdně
 • po úspěšné kúře doporučujeme návštěvy 1× měsíčně pro udržení výsledku
 • V den, kdy se rozhodnete, že si dopřejete zábal, vypijte nejméně dva až tři litry vody, nejlépe čisté, neperlivé. Jen tak podpoříte látkovou výměnu.

Ostatně, věříme, že se nebudete muset nutit do této procedury. Při ní si totiž uvolníte, odpočinete a budete se radovat z dosažených výsledků.


Archivy